Bu çiçeği pencerenin yanına koyun ve yoğunlaşmayı unutacaksınız

Pencerelerde yoğunlaşma ile nasıl başa çıkılır?

Bitkinin faydaları nelerdir Çoğu zaman, ani sıcaklık değişimleri sırasında yoğuşma oluşur, özellikle dışarısı soğuk ve içerisi sıcak olduğunda.Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmek için yardımcınız olarak İngiliz sarmaşığını kullanın.Bu sorunu çözmek için pencere kenarına birkaç saksı yerleştirin. İngiliz sarmaşık sadece odadaki nem seviyesini normalleştirmekle kalmaz, aynı zamanda havayı da temizler.

Dikkat etmeniz gereken tek şey evinizde evcil hayvan veya çocuk olup olmadığıdır. Ev çiçeklerinin yapraklarını çiğnemeyi seven evcil hayvanlar için İngiliz sarmaşığı zehirlenmeye yol açabilir. Louise Chang’ın tıbbi raporuna göre İngiliz sarmaşığı (Hedera helix), özellikle alerjiniz varsa daha kolay nefes almanıza yardımcı olabilir. Araştırmalar bitkinin havayı küf ve hayvan pisliği gibi alerjenlerden temizlemeye yardımcı olduğunu gösteriyor.

Araştırmacılar, Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji’nin yıllık toplantısında katılımcılara, bunun İngiliz sarmaşıklarını ticari hava temizleyicilerine göre düşük maliyetli bir alternatif haline getirebileceğini söyledi : Araştırmacılar ilk olarak küflü ekmek ve köpek dışkısını kaplara yerleştirdiler. Daha sonra çalışmanın başında kapların içindeki havada ne kadar küf ve dışkı bulunduğunu kontrol ettiler. Daha sonra her bir kaba İngiliz sarmaşığı ilave edildi ve başlangıçta ve ardından altı ve 12 saat sonra tekrarlanan ölçümler alındı. Altı saat sonra küfün %60’ı sarmaşık etrafındaki havadan kaybolmuştu. Havadaki hemen hemen aynı miktarda dışkı maddesi (%58) havaya kaybolur. Altı saat daha geçtikten sonra hava daha da temiz hale geldi. Havadaki küfün dörtte üçünden fazlası (%78) yok oldu. Çalışmada bunların neredeyse tamamının dışkıda (%94) olduğu tespit edildi. Long Allergy, Astım ve Solunum Bakımı Tıp Merkezi Plajı, Kaliforniya’dan Dr. Kenneth Kim’in de aralarında bulunduğu araştırmacılar, “Havadaki küf sporları çeşitli ciddi hastalıklarla bağlantılı olduğundan, İngiliz sarmaşıkları iç mekandaki küf seviyelerini azaltabilir” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x