Murat Kurum: “100 bin sosyal konut yapacağız ve bu konutlar satılmayacak, kiralanacak”

Darülaceze Darül-ü İrfan Salonu’nda okul aile birlikleriyle bir araya gelen Kurum, öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, onların her zaman hem bir anne hem de bir baba olduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin öğretmenlerin eseri olacağını belirten Kurum, İstanbul’un öğretmenlere yaşanabilir bir ortam sunması gerektiğini dile getirdi.

Kurum, İstanbul’un refahın ve huzurun olduğu bir şehir haline gelmesi için çalışacaklarını ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması, öğretmenlerin daha iyi koşullarda çalışması için çaba harcayacaklarını belirtti.

Şişli’deki projelerden de bahseden Kurum, Şişli’nin ticaret ve hizmet sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, yapılaşmanın getirdiği yoğunluğu hafifletmek için projelerinin olduğunu söyledi. Şişli’de yaşamın daha konforlu hale getirileceğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Şişli’yi rahatlatacak projeleri bir an önce hayata geçireceklerini anlatan Kurum, şöyle konuştu:

“Şişli’de yaşamanın eziyet olmadığı günleri inşallah Şişli’ye hep birlikte göstermek durumundayız. Yapılaşma hususunda yatay mimariyi esas alan, çevreye duyarlı, sıfır atık uyumlu sosyal konutlarımızı sizlere armağan edeceğiz. 650 bin yeni yuvayı 5 yılda hızlı bir şekilde yapıp, vatandaşlarımızı sağlam, güvenli konutlarda oturtmak istiyoruz. 100 bin sosyal konuta yapacağız, bu 100 bin sosyal konut satılmayacak, kiralanacak. İstanbul’da, Şişli’de tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar kentsel dönüşüm seferberliğine devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak, kentsel dönüşüm yapmak isteyen vatandaşlarımıza yapım ve finans desteği vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x