Dünyanın En Uzun Burunlu Köpeği Lapsha İle Tanışın… Burnunu Sokmadığı Hiçbir Şey Yok!

Lapsha 30.48 cm uzunluğundaki burnuyla dünyada eşi benzeri olmayan çok özel bir köpek. Bu özelliği sayesinde şöhreti artıyor, hayranlarının sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

Beyaz ve kabarık burunlu Kanadalı borzoi cinsi bir köpek olan Lapsha, kendi Instagram kanalında günlük maskaralıklarıyla köpek severleri eğlendirerek viral oluyor. Borzoalar uzun yüzleriyle tanınırlar. Cinsin adı Rusça’da ‘hızlı’ anlamına geliyor ve kurt köpeği olarak da bilinirler.

Borzoi’ler, 2018 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından listelenen 192 köpek ırkı arasında popülerlik açısından 103. sırada yer almaktadır. Lily ve Eris henüz başka bir borzoi ile şahsen tanışmadılar ama umutlarını koruyorlar.

Uzun burunlu beyaz köpeğin sahipleri, köpeklerinin bu kadar büyük bir burna sahip olmasının verdiği komik ‘günlük mücadeleleri’ kaydediyor. 108 binden fazla hayranı olan Lapsha, gülünç derecede uzun burnunun yanı sıra sevimli köpek yavrusu gözlere de sahip. Ailesi, onun en uzun burun ya da kendi deyimleriyle ‘snootapede’ dünya rekorunu kırması gerektiğine inanıyorhaklı olarak.

Tabii ki sevimli ama her doğa yanlışı gibi bu durumun da evimsiz tarafları var. Lapsha hayli sorun yaşıyor burnu yüzünden. Dağınıklık, sakarlık başta geliyor tabii. Uzun koklayıcısının uzunluğu doğrulanmamış olsa da, borzoiler 15 yıla kadar yaşayabildiğinden, süper burunlu tazının resmi bir dünya rekoru sahibi olmak için bolca zamanı var.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Lapsha (@loopsnoot)’in paylaştığı bir gönderi

Lapsha’nın uzun burnunu şu ifadelerle açıklıyor: “Rahat olduğunda, snootapede sarkmaya başlar ve snoot maksimum sarkmaya ulaşır. Buna gerçek form denir. Bu genellikle ölçülemez, tıpkı kayan bir dağ silsilesini ölçmeye çalışmak gibi. Çoğu insan snootapedelerin nedensel formunu sadece dışarıdayken aldıkları tipik şekil olarak görür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x